Kasmet pražvelgusi savo perskaitytų knygų sąrašus ir džiaugiuosi ir pykstu.
Džiaugiuosi, kad knygų perskaitau tikrai nemažai. O pyktis ima, kad daugumą perskaitytų knygų sudaro menkaverčiai romaniukai, kuriuos perskaitau ir pamirštu.
Tad jau kuris laikas save įtikinėju, kad pats laikas imti skaityti vertingesnes knygas. Kurios yra tapusios klasika ar šiaip ypatingesnės - pelniusios kokių nors apdovanojimų.
Tad startavau su ,,Mauro atodūsiu''.
Knyga kitokia ir labai skyrėsi nuo mano skaitytos ankstesnės literatūros. Tai daugiasluoksnis, gilus ir sodrus pasakojimas, kuris apima labai ilgą laiką.
Pagrindinis knygos pasakotojas - Mauras. Jo istorija pradedama pasakoti nuo įvykių, kurie buvo gerokai anksčiau negu jis gimė ir net anksčiau negu gimė jo mama. Tai ištisa kelių kartų šeimos istorija. Ir joje telpa tiek visko daug. Tai - ilgas ir smulkmeniškas pasakojamas apie vienos šeimos gyvenimą, kuris vaizdžiai persipynęs su visos šalies ir jos žmonių gyvenimu. Labai stiprios asmenybės - šios šeimos moterys, jos tarsi ne mirtingos. Kadangi Mauro motina dailininkė, tapanti labai savitus paveikslus, didelis dėmesys skiriamas jos paveikslų interpretacijoms. Per savo gyvenimą mauras sutinka įvairių žmonių. Jie skirtingų religijų, savito būdo. Bet kiekvienas palieka savo pėdsaką.
Tai galingiausios Indijos šeimos gyvenimo, pakilimų ir nuosmukių istorija, kurioje tarpusavio santykiai, paslaptys, meilė ir mirtys susipina į vientisą pasakojimą.
Tokios knygos man yra naujiena, tad sunku vertinti. Kūrinys tikrai savitas, daugiasluoksnis, išsamus ir toks egzotiškai tolimas.
Vertinimas 3/5
Anotacija
Moraešas Zogoibis, vadinamas „Mauru“, prieskonių prekybos ir milijoninio verslo vienintelis vyriškos giminės paveldėtojas, pasakoja savo šeimos istoriją. Keturių kartų gyvenimas suaudžia į vieną audinį savižudybę ir žmogžudystę, aistrą ir neapykantą, meilę ir neištikimybę, religiją ir meną. Mauras – tikras Indijos simbolis – gimė per didelis ir sensta per greitai, dvigubai greičiau negu visi žmonės, kenčia nuo astmos ir turi didžiulę sužalotą dešinę ranką. Jo šeima, atsimetusi nuo religijos ir ėmusis verslo, susipriešina ir skyla tarsi šalis. Tyras gėris nejučia virsta blogiu, meilė skleidžiasi, kol yra nužudoma, o negailestinga prievarta pridengiama aukštinant meno grožį.
S. Rushdie pasakoja modernios Indijos kūrimosi istoriją, o jo dėmesio centre – kultūrų priešprieša, religiniai nesutarimai, korupcija ir nusikaltimai. Rašytojo sukurti spalvingi personažai – tarsi tikri žmonės, priimantys gerus ar blogus sprendimus ir nulementys savo bei kitų gyvenimus.
Salmanas Rushdie gimė 1947 m. Bombėjuje, ilgai gyveno Londone, šiuo metu – Niujorke. Jis yra vienas garsiausių šiuolaikinių rašytojų, apdovanotas daugybe premijų, tarp jų ir Bookerių Bookerio, įšventintas į riterius. Labiausiai autorių išgarsino romanas „Šėtoniškos eilės“ ir jį išleidus paskelbtas mirties nuosprendis.
Komentarų nėra :
Rašyti komentarą