2016-06-21

Nijolė Narmontaitė ,,Aktoriai, režisieriai ir studentai''

Tai antroji žinomos teatro ir kino aktorės knyga (pirmos deja, dar neskaičiau, bet būtinai skaitysiu), apie Lietuvos teatro ir kino aktorius ir režisierius.
Knyga suskirstyta į trumpučius skyrelius, kuriuose žinomi kino ir teatro žmonės dalijasi savo prisiminimais, kai jie prieš daug metų ką tik baigę mokyklas, dauguma sulaukę vos aštuoniolikos  žengė pačius pirmuosius žingsnius link konservatorijos planuodami rinktis artisto kelią.
Sunku patikėti, kad šiandienos garsiausi režisieriai ir aktoriai kažkada buvo nedrąsūs būsimi studentai bandantys laimę per stojamuosius egzaminus. Knygoje netrūksta linksmų nutikimų, net absurdiškų situacijų, kuriuose teko pabuvoti knygoje kalbintiems scenos grandams. Pati knyga labai maloniai skaitosi, nes tvirti lapai, didelis šriftas, bei daug pieštuku paišytų papasakotų istorijų šaržų.
Puikus pasirinkimas vasaros vakarui. Mano vertinimas 2/3
Anotacija           
Viena moteris man prisipažino, kad pirmąją mano knygą „Aktoriai, režisieriai ir kasininkės. Ko nematė žiūrovai“ skaitė naktimis ir taip juokdavosi, kad savo vyrą prižadindavo. Šis, pabudintas iš gilaus saldaus miego, pašokdavo lovoje:
– Kas nutiko? Ar išprotėjai? Ko čia žvengi vidury nakties?
– Nieko nenutiko. Knygą skaitau...
– Po savaitės, – pasakoja ta pati moteriškė, – jau vyras mane žadina vidury nakties, jau pats kvatoja iki ašarų. Pasirodo, skaito tą pačią knygą. Klausiu: „Kurią vietą skaitai?“ Tik pacituoja, ir jau abu juokiamės.
Kuo toliau, tuo dažniau sulaukiu tokių prisipažinimų. Todėl išleisdama į gyvenimą antrą knygą „Aktoriai, režisieriai ir studentai. Ko nematė žiūrovai“, pridedu instrukciją.
Knygą skaitykite:
1. Kai esat blogos nuotaikos.
2. Kai jaučiat, jog gyvenimas šipuliais eina.
3. Kai svajojat, bet „šūds gaunasi“.
4. Kai šalia niekas nemiega.
5. Kai norit, kad ir kaimynai nemiegotų.
O jei rimtai, rekomenduoju: nesilaikykit visų aukščiau išvardytų rekomendacijų – skaitykit knygą visur ir visada! Ir net jei besijuokdami prižadinsit sutuoktinį ar kaimyną – nesijaudinkit. Nėr čia ko miegoti – gyvenimas ir taip trumpas. Tegu kvatoja, tegu mėgaujasi istorijomis kartu su jumis. Gero skaitymo, geros nuotaikos!
Tego joukas dūšė!

Nijolė Narmontaitė

Komentarų nėra :