2016-08-12

Kristin Hannah ,,Nakties kelias''

Šią knygą skaityti rekomendavo gera draugė su kuria mūsų skoniai dėl knygų beveik visada sutampa. Ir beje - nenuvylė. Knyga patiko ir jau kuriam laikui praėjus aš vis dar ją prisimenu.
 Knyga neplona, bet skaitėsi labai greitai. Pradėjus skaityti šiek tiek erzino, kad visos situacijos aprašomos labai smulkmeniškai. O užsimezgusi simpatija tarp populiariausio klasės berniuko Zako ir ne tokios populiarios Aleksės rodės šiek tiek netikroviška. Knygoje vaizduojami šie laikai, o jų simpatija vienas kitam ir dialogai kaip 18-ame amžiuje. Labai autorė tikroviškai sukūrusi super mamos portretą, kuri stengiasi dalyvauti savo vaikų gyvenime visada ir visur - tikra šiuolaikinė ,,super mamytė''.
Pusė knygos aprašytas šiuolaikinių paauglių nerūpestingas paskutinių metų mokykloje gyvenimas - taip smulkmeniškai autorė viską aprašydama tarsi kuria kontrastą tolimesniems įvykiams , kurie netrukus jų visų laukia.
Antroje knygos pusėje, kai nutinka tas baisus įvykis, kuris palieka neišdildomą pėdsaką jų visų gyvenime, atsiskleidžia kiekvieno herojaus išgyvenimai ir tolimesni likimai - mainosi visi žmoniški jausmai - gailestis, beviltiškumas, meilė, pyktis. Skaitydama net nubraukiau ašarą...
Tikrai gera knyga ypač jaunimui. Vertinimas 3/3

Anotacija
Aštuoniolika metų Džudė nepaisė savo poreikių, o tik vaikų – dvynių Mijos ir Zako. Jie užaugo linksmi ir laimingi. Kai jų draugiškoje bendruomenėje atsiranda Aleksė, niekas taip nesidžiaugia, kaip Džudė. Aleksė našlaitė, narkomanės dukra, tamsios praeities. Ji greit tampa geriausia Mijos drauge. Zakas įsimyli Aleksę, ir visi trys tampa neišskiriami. Džudė džiaugiasi visais trim vaikais ir juos myli. Ji daro viską, kad šie būtų saugūs. Tai visada buvo lengva. Sunkumai prasidėjo aukštesnėse klasėse. Paaugliai veržiasi į laisvę. Džudė sutrinka. Niekas nėra saugus. Kiekvieną kartą, kai vaikai išeina iš namų, jai neramu.
Karštą vasaros naktį išsipildo baisiausi jos nuogąstavimai. Vienas sprendimas apvers jų gyvenimus aukštyn kojom. Įvyksta nelaimė, griūna gyvenimo idilė, bendruomenės vienybė. Visi reikalauja teisingumo. Apkaltinama Aleksė. Akimirksniu šeima suskaldoma, Aleksė viską praranda. Vėliau visi jaus tos vienos nakties padarinius ir turės rasti būdą viską pamiršti arba drąsos atleisti. Kai Aleksė grįžta vyresnė ir protingesnė, Džudei reikia apsispręsti, ar likti sugniuždytai, ar atleisti ir Aleksei, ir sau.

Komentarų nėra :